Երևանում «Kia Sportage»-ը գլխիվայր հայտնվել է մայթին, վարորդը և անչափահաս ուղևորը տեղափոխվել են հիվանդանոց          ՌԴ գրոհած 93 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք է ոչնչացվել, բնակելի շենք է վնասվել       9 տարի առաջ այս օրն Ադրբեջանն իր առաջ խնդիր էր դրել` ռազմական արկածախնդրության միջոցով լուծել ղարաբաղյան կոնֆլիկտը և հայերի գոյության հարցը վերջնականապես փակել
«Իրանը և Ադրբեջանը շուտով կստորագրեն համագործակցության մասին փաստաթուղթ`ԼՂ պատերազմական գոտիների վերակառուցմանը ներգրավվելու վերաբերյալ
Բաքվում Իրանի և Ադրբեջանի փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման գործակալության տնօրենների խորհրդի նախագահը քննարկել են իրանական ընկերությունների ներկայությունը Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմական գոտիների վերականգնման գործում: Այս մասին գրում է Pars Today-ը։
Չորեքշաբթի օրը Բաքվում ԻԻՀ դեսպան Սեյեդ Աբբաս Մուսավին իր թվիթերյան էջում անդրադառնալով Ադրբեջանի  փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման գործակալության խորհրդի նախագահ Օրխան Մամեդովի հետ հանդիպմանը, նշել է, որ այս հանդիպման ընթացքում  քննարկվել են տարբեր ոլորտներում, հատկապես պատերազմից տուժած տարածքներում, Իրանի և Ադրբեջանի  մասնավոր հատվածի, կառավարությունների և գործարարների  համագործակցության խորացման հնարավորությունները:
Մուսավին գրել է. «Իրանը և Ադրբեջանը շուտով կստորագրեն համագործակցության մասին փաստաթուղթ` Լեռնային Ղարաբաղի վերոնշյալ  շրջանների վերականգնմանը իրանական ընկերությունների մասնակցության վերաբերյալ»:
Նշվում է, որ իրանական ընկերություններն արդեն հայտարարել են Լեռնային Ղարաբաղի՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում վերականգնման նախագծերին մասնակցելու պատրաստակամության մասին: