Երևան-Մեղրի ճանապարհին բախվել են «VAZ» և «KIA» մակնիշների ավտոմեքենաները, 1 մարդ մաhացել է, 3-ը՝ հոսպիտալացվել են          Բոլորիցդ հրապարակային հայցում եմ ներողություն և հայտարարում, որ վայր եմ դնում ԱԺ պատգամավորի մանդատս       Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը
Իրանցի 10 գեներալներ են ժամանել Հայաստան
«Զվարթնոց» օդանավակայանի ArmLur.am-ի աղբյուրները հայտնում են, որ Իրանից Հայաստան են ժամանել բարձրաստիճան զինվորականներ: Ականատեսները ArmLur.am-ին փոխանցեցին, որ Թեհրանից Երևան են ժամանել մոտ 10 բարձրաստիճան զինվորականներ։
Ամենայն հավանականությամբ գեներալների Երևան ժամանումը կապված է հայ-ադրբեջանական սահմանային լարվածության հետ: Դժվար է ասել, թե կոնկրետ ինչ նպատակով կամ առաջարկով են հանդես գալու, բայց այն որ տարածաշրջանում ստեղծված ռազմաքաղաքական լարվածությունը հուզում է նաև Իրանին` կասկածից վեր է։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Իրանի Իսլամական Հանրապետության Ազգային Ժողովի ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Մոջթաբա Զոլնուրին, անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին և Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ՀՀ տարածք ներխուժման դեպքին հայտարարել էր, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը չի ընդունում տարածաշրջանի որևէ փոփոխություն և որ տարածաշրջանի երկրների տարածքային ամբողջականությունը պետք է պահպանվի։
«Եթե Հայաստանի տարածքի մի մասը ցանկանան վերցնել, և մեր սահմանները փոփոխության ենթարկվեն, այսինքն՝ ունենանք նոր հարևան, դա մեզ համար ընդունելի չէ: Անցյալի սահմանները պետք է ամբողջությամբ լինեն պաշտպանված, և պետք է պահպանվի Իրանի Իսլամական Հանրապետության ընդհանուր սահմանը Հայաստանի հետ»,- հայտարարել էր Մոջթաբա Զոլնուրին: