Կարծում եմ՝ Նիկոլին պարտադրել են. ՀՀ իշխանությունները լուրջ հարաբերություններ չունեն ո՛չ ՌԴ-ի, ո՛չ խաղաղապահ ուժերի, ո՛չ Արցախի ղեկավարության հետ
«Խնդրի լուծման լավագույն տարբերակը կլինի Բերձորի վերաբնակեցումը, սակայն չգիտեմ՝ իշխանությունն ունի՞ նման ծրագիր»,- նշեց նա:
Սերգեյ Լավրովի՝ Փառուխի մասին հայտարարությունն արդյոք նշանակո՞ւմ է, որ Ռուսաստանը Լեռնային Ղարաբաղը դիտարկում է առանձին միավոր, լրագրողի այս հարցին՝ ՊՆ նախկին նախարար, ԱԺ պատգամավոր Սեյրան Օհանյանը պատասխանել է. «Այդ ամենը բանակցությունների շրջանակում պետք է դիտարկել, և ովքեր որ մասնակցում են բանակցություններին, նրանք պետք է դրա մասին մտածեն: ՀՀ իշխանությունները լուրջ հարաբերություններ չունեն ո՛չ ՌԴ-ի, ո՛չ խաղաղապահ ուժերի, ո՛չ Արցախի ղեկավարության, ո՛չ էլ ՀԱՊԿ շրջանակներում, այլապես նրանք թույլ չէին տա, որ Փառուխը հայաթափվեր»: