Վրաստանը չի կարող Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներ սահմանել՝ ելնելով ազգային շահերից
«Մենք՝ վրացիներս, շատ բնական հանգամանքների պատճառով չենք կարողանա ազգային տնտեսական պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմ, քանի որ ունենք մեր ազգային շահերը, մարտահրավերները մեր անվտանգությանը, տնտեսությանը: Սա է մեր շարժառիթը»,- ասել է Ղարիբաշվիլին, որի ելույթը հեռարձակվել է Facebook-ում Վրաստանի կառավարության էջում:
Նա նաև հավելել է, որ կառավարությունը քաղաքական աջակցություն է ցուցաբերում Ուկրաինային, և ոչ մի ընկերություն, որի դեմ պատժամիջոցներ են սահմանվում, չի կարողանա շրջանցել դրանք Վրաստանի տարածքով։
«Իհարկե, քաղաքականապես մենք աջակցում ենք Ուկրաինային միջազգային հարթակում: ՄԱԿ-ում, ԵԱՀԿ-ում մենք միացել ենք 260 բանաձևերի: Բնականաբար, մենք միջազգային, համաշխարհային ֆինանսական համակարգերի անդամներ ենք: <…> Մենք շատ հստակ ասել ենք, որ ընկերությունները պատժամիջոցներից խուսափելու հնարավորություն չեն ունենա»,- ասել է նա։