Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա․ «Հրապարակ»          Ներքին գործերի նախարարի թեկնածու են փնտրում. Արփինե Սարգսյանը հեռանում է. «Ժողովուրդ»       Դոլարն էժանացել է, ռուբլին՝ թանկացել, ինչ փոխարժեքներ են սահմանվել ապրիլի 2-ի համար
Լավրովը Բայրամովին կոչ է արել Լաչինի միջանցքով երթևեկությունը շուտափույթ ապաշրջափակել
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ զրույցում կոչ է արել Լաչինի միջանցքով երթևեկությունը շուտափույթ ապաշրջափակել, հայտնել են ՌԴ ԱԳՆ-ում:
«Նախարարները քննարկել են երկկողմ և տարածաշրջանային օրակարգի մի շարք արդիական թեմաներ։ Ռուսական կողմից ընդգծվել է Լաչինի միջանցքով երթևեկության շուտափույթ ամբողջական ապաշրջափակման անհրաժեշտությունը՝ համաձայն 2020 թվականի նոյեմբերի 9 - ի բարձր մակարդակի եռակողմ հայտարարության մեջ ամրագրված պարամետրերի»,-ասված է ՌԴ ԱԳՆ կայքում հրապարակված հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ շեշտվել է նաև բոլոր հարակից հարցերի շուրջ փոխընդունելի լուծումների հանգելու կարևորությունը՝ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի առաջնորդների պայմանավորվածությունների հիման վրա ադրբեջանա-հայկական կարգավորման առանցքային ուղիների շուրջ համալիր աշխատանքը վերսկսելու նպատակով։