Եթե կառավարությունը չհրաժարվի, թող ժողովուրդը որոշի՝ ինչ է անելու. Տեսանյութ
Նրա խոսքով՝ խոշորացումը բերում է նրան, որ ամեն համայնքի ունեցածը միավորվում է, ու համատեղ ինչ-որ հարց գուցե լուծվի դրանով: «Հայաստանում տարածքներն ընդհանրապես չեն զարգանում և պարզ չէ՝ ինչ է լինելու այդ համայնքի կամ այդ տարածաշրջանի բնակչության հետ մի քանի տարի հետո: Դրա համար անհրաժեշտ է տարածքների զարգացման իրատեսական ծրագիր: Եթե այդ ծրագրերը լինեն ու համապատասխան գումարներն էլ լինեն, նոր խոշորացումը էֆեկտ կունենա, եթե դա չլինի, այս խոշորացումը առանձնապես մեծ բան չի փոխի: Ես կարծում եմ՝ սրանով այս պրոցեսը պետք է դադարեցվի, առնվազն մի քանի տարի չշարունակվի, մինչև հասկանանք՝ ինչ խնդիրներ են առաջանում: Այսինքն՝ այն, ինչ արել ենք, պիլոտային ծրագրեր են, բայց կարիք ունեն լուրջ ուսումնասիրության»,- ասաց նա:
Անդրադառնալով Հարկային օրենսգրքին՝ Ս. Մարգարյանն իր դժգոհությունն արտահայտեց՝ հույս հայտնելով, որ կառավարությունը կհրաժարվի դրանից. «Իսկ եթե չհրաժարվի, առաջիկայում ընտրություններ են, թող ժողովուրդը որոշի՝ ինչ է անելու»: