Ահա թե ուր են գնալու նախահեղափոխական Հայաստանի այս օլիգարխների գումարները. Փաստ
Ահա թե ուր են  գնալու նախահեղափոխական Հայաստանի այս օլիգարխների գումարները. Փաստ«Հայաստանյան նոր բիզնես դուետ է ձեւավորվում՝ Գագիկ Բեգլարյան–Միհրան Պողոսյան (Քեթրինի Միհրան): Սակայն նախահեղափոխական Հայաստանի այս օլիգարխները որոշել են այսուհետ աշխատել ոչ թե Հայաստանում, այլ Վրաստանում:
«Փաստ» օրաթերթի ունեցած տեղեկություններով, ընդհատակ անցած այս հանրապետականները (կամ՝ արդեն նախկին հանրապետականները) Մենգրելիայում ու Աջարիայում մեծ ներդրումներ են արել ջերմոցային տնտեսության եւ խաղային բիզնեսի մեջ: Փաստորեն արդեն երեւում է, թե ուր են գնալու Հյուսիս–հարավ՝ դարի շինարարության գումարները:
Հիշեցնենք, որ Գագիկ Բեգլարյանը երկար տարիներ եղել է ՀՀ կապի եւ տրանսպորտի նախարար եւ այդ ժամանակահատվածում շահագործման է հանձնվել Հյուսիս–հարավ ավտոմայրուղու ընդամենը... 30 կմ հատված, որը կազմում է ընդհանուր երկարության ընդամենը 6–7 տոկոսը»:
«Փաստ»