Խաչատուրովը, իմանալով հակառակորդի հարձակման մասին, 20-25 րոպե հետո ներկայացել է ծառայության վայր. ՊՆ պարզաբանումը
Խաչատուրովը, իմանալով հակառակորդի հարձակման մասին, 20-25 րոպե հետո ներկայացել է ծառայության վայր. ՊՆ պարզաբանումըՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը իր փաստաբանի Գրիգոր Բեքմեզյանի միջոցով քաղհայց է ներկայացրել ընդդեմ Գլոբալիզացիայի և տարածաշրջանային համագործակցության վերլուծական կենտրոնի նախագահ Ստեփան Գրիգորյանի ՝ իր պատիվը, արժանապատվությունը և գործարար համբավը պաշտպանելու համար:
Ստեփան Գրիգորյանն իր հարցազրույցում խոսել էր 2016-ի ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասին՝ ասելով, թե որոշ գեներալներ չեն եղել իրենց տեղում, կարճ ժամանակում չեն եկել աշխատավայր:
Պաշտպանության նախարարությունը Բեքմեզյանին փաստաթուղթ է տրամադրել, ըստ որի՝ Խաչատուրովը, ով այն ժամանակ ԶՈւ շտաբի պետն էր, իմանալով հակռակորդի հարձակման մասին, 20-25 րոպե հետո ներկայացել է ծառայության վայր: Մանրամասները՝ փաստաթղթում:Խաչատուրովը, իմանալով հակառակորդի հարձակման մասին, 20-25 րոպե հետո ներկայացել է ծառայության վայր. ՊՆ պարզաբանումը