Ասում էին՝ ընտրություններից հետո ադրբեջանցիները կհեռանան, ո՞ւր է, որ գնում են, սպասում ենք. Կութի գյուղապետ
«Այո, մենք էլ հույս ունենք, որ ընտրություններից հետո կհեռանան, հուսով ենք՝ կհեռացնեն այստեղից, հույսով ենք՝ կարող են հեռացնել։ Սպասում ենք, որ գան սահմանների ճշգրտում անեն, գծեն, մենք էլ հանգիստ մեր խոտերը քաղենք։ Թե որքանո՞վ է ճիշտ, որ ընտրություններից հետո կհեռանան, չգիտեմ, բայց հույսով սպասում ենք»,- ասել է նա։
Չիտչյանից հետաքրքրվեցինք՝ պատկան մարմինները գյուղ այցելո՞ւմ են, եւ այցերն ի՞նչ արդյունք են տալիս, մարզպետը որեւէ ակնառու աշխատանք կատարո՞ւմ է։ Ի պատասխան՝ Չիտչյանը շեշտել է․ «Անասուններին, որ թուրքերը տարան, մարզպետը եւ տեղակալները եկան, նայեցին, ասացին՝ զբաղվում են այդ գործերով, բայց արդյունք չկա, հետ չեն բերել անասուններին, արդյունք չկա։ Հիշո՞ւմ եք՝ ադրբեջանցիները կրակել էին մեր անասնապահի ուղղությամբ։ Ստացվել է այնպես, որ մեր հողի մեջ մեր գյուղացին այլեւս չի կարողանում տնտեսությամբ զբաղվել»։