Տեսանյութ.Բաքուն ստիպում է մոռանալ հայ հերոսներին, Ֆեյսբուքն սկսել է համատարած ջնջել Մոնթեի նկարները. hայկական պետությունը լուռ է
«Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը հայտնում է, որ Ֆեյսբուքը՝ ադրբեջանցիների պատճառով սկսել է համատարած ջնջել Մոնթեի նկարները և արգելափակել այն հրապարակողների պրոֆիլները։ Ադրբեջանցիներին հաջողվել է համոզել ՖԲ-ի մոդերատորներին, թե Մոնթեն իբր «վտանգավոր անձ է» և իր նկարը ահաբեկչության քարոզչություն է։
«Վստահ եմ հիշում եք, թե 2018-ի ապրիլին Նիկոլի թեթև քերծվածքի բինտով ինչպիսի քարոզչական արշավ սարքեցին՝ համեմատելով նրան Մոնթեի հետ։
3 տարի անց Ֆեյսբուքը՝ ադրբեջանցիների ինչ-ինչ մուտիլովկաների պատճառով սկսել է համատարած ջնջել Մոնթեի նկարները և արգելափակել այն հրապարակողների պրոֆիլները։ Ադրբեջանցիներին հաջողվել է համոզել ՖԲ-ի մոդերատորներին, թե Մոնթեն իբր «վտանգավոր անձ է» և իր նկարը ահաբեկչության քարոզչություն է։
Հարցեր են առաջանում։