Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը մայիսի 4-ին երկօրյա այցով կլինի Հայաստանում          Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութում առկա է արհեստական բանականության կիրառում, ձայնն ամբողջովին փոփոխված է       ՊՆ ծառայողը «BMW»-ով բախվել է ծառերին, հողաթմբերին, հայտնվել հողամասում և մшհացել
29 հուլ 2023 15:10
Հայկական կողմը շարունակում է հրաժարվել Ադրբեջանի օգնությունից,հումանիտար իրավիճակի ներկայիս շահարկումը քաղաքական խաղ է.Բայրամովը՝ Գուտերեշին
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը նամակ է հղել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշին։  Այս մասին Twitter-ում գրել է ԱԳՆ խոսնակ Այhան Հաջիզադեն։Նամակում ասվում է, որ Ադրբեջանը «ԿԽՄԿ-ի աջակցությամբ ապահովում է Ղարաբաղի շրջանի հայ բնակիչների ազատ տեղաշարժը Լաչինի սահմանային անցակետով, որտեղով օրական անցնում է միջինը 25-ից 30 մարդ»։
Գուտերեշին հասցեագրված նամակում նշվում է նաև, որ զուգահեռաբար Ադրբեջանն առաջարկել է օգտագործել Աղդամ-Խանքենդի (Ակնա-Ստեփանակերտ-խմբ․) երթուղին՝ «Ղարաբաղում ապրող հայերի մարդասիրական կարիքները բավարարելու համար և պատրաստակամություն հայտնել դրա համար ապահովել բոլոր անհրաժեշտ պայմանները»։
Բայրամովը պնդել է, թե «հայկական կողմը շարունակում է հրաժարվել Ադրբեջանի օգնությունից։ Սա վկայում է այն մասին, որ հումանիտար իրավիճակի ներկայիս շահարկումը քաղաքական խաղ է»։