«Սահմանադրությունը վերածվել է հեքիաթագրքի». Գեւորգ Պետրոսյան
«Այդ հեքիաթի առաջին հոդվածն ասում է՝ Հայաստանը սոցիալական, ժողովրդավարական, ինքնիշխան եւ իրավական պետություն է, մինչդեռ հայաստանն իր անգութ հարկային վարչարարությամբ եւ մարդկային կապիտալի նկատմամբ նյութական կապիտալի իշխանությունն ամրագրող պետություն է:
Հեքիաթի հաջորդ հոդվածը սահմանում է, որ ՀՀ-ում իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին, միչդեռ ժողովուրդն է պատկանում իշխանությանը: Եվ հեքիաթի հուզական մասը ասում է, որ ՀՀ-ում բարձրագույն արժեքը մարդն է: Իրականում, ցավոք, կառավարության անդուլ ջանքերի հետեւանքով մարդը ամենաանպաշտպան ու ցածր արժեքն է»,-ասաց նա:
Այնուհետեւ նա անդրադարձավ ՀՀ նորընտիր նախագահին՝ նշելով.
«Խորհուրդ ունեմ նորընտիր նախագահին: Եթե նոր նախագահը չունի այնպիսի լծակներ, որոնք ուներ նախկին նախագահը, ապա ինչու ենք ստեղծել նախագահի ինստիտուտը եւ դա իրականում ինչի է հավակնում: ՀՀ Սահմանադրության 123-րդ հոդվածի համաձայն, նախագահը հետեւում է Սահմանադրության պահպանմանը: Դա չի նշանակում վարագույրի հետեւից խնամքով հետեւել, թե ինչ է կատարվում կյանքում: Եթե Սահմանադրության առաջին երեք հոդվածները գտնվեին նախագահի ուշադրության կենտրոնում, այստեղ իսկապես կարող էինք պնդել, որ իսկապես նորընտիր նախագահը հետեւում է Սահմանադրության պահպանմանը»: