Երևանում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 3 վարչական շրջաններում          Դիլիջանում պարեկներն Էկոպարեկային ծառայության տեղամասի պետին զրկել են վարելու իրավունքից       Իրանը պաշտոնական ազդանշան է ուղարկում ոչ միայն ՄԱԿ-ին, այլև տարածաշրջանի բոլոր երկրներին
Վրաստանում կարմրուկի 430 դեպք է գրանցվել
Հունվարի 21-ի տվյալներով Վրաստանում գրանցվել է կարմրուկի 430 դեպք. ցուցանիշը հատկապես բարձր է 20-ից մինչեւ 40 տարեկան մարդկանց շրջանում: Այդ մասին հայտնել է հանրապետության հանրային առողջության պաշտպանության եւ առողջապահության դեպարտամենտի ծրագրերի վարչության ղեկավար Եկատերինա Ադամիան, տեղեկացնում է «Գրուզիա Onlihe»-ին:
«Կարմրուկի զանգվածային տարածումից խուսափելու նպատակով Վրաստանի կառավարությունը հունվարի 18-ին կարգադրություն է հրապարակել, որի համաձայն, կառավարության տարբեր գերատեսչություններ որոշակի պարտավորություններ ունեն:
0-ից մինչեւ 19 տարեկան անձանց համար կարմրուկի դեմ պատվաստումը դառնում է պարտադիր: Եթե մանկապարտեզներում, դպրոցներում եւ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում անձինք պատվաստում չստանան կամ չկարողանան ներկայացնել համապատասխան փաստաթուղթ, հաստատությունների ղեկավարներն իրավունք կունենան քննարկել նրանց կարգավիճակը կասեցնելու հարցը»,-հայտարարել է Եկատերինա Ադամիան: