Երևանում «Kia Sportage»-ը գլխիվայր հայտնվել է մայթին, վարորդը և անչափահաս ուղևորը տեղափոխվել են հիվանդանոց          ՌԴ գրոհած 93 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք է ոչնչացվել, բնակելի շենք է վնասվել       9 տարի առաջ այս օրն Ադրբեջանն իր առաջ խնդիր էր դրել` ռազմական արկածախնդրության միջոցով լուծել ղարաբաղյան կոնֆլիկտը և հայերի գոյության հարցը վերջնականապես փակել
Հայաստանի ներքաղաքական օրակարգը գտնվում է խառնիճաղանջ վիճակում. Տեսանյութ
«Հայացք» մամուլի ակումբում «Այլընտրանք» ՀԿ համանախագահ Նարեկ Մանթաշյանը, քաղաքագետ Գարեգին Պետրոսյանը, փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը, հասարակական գործիչ Կորյուն Գրիգորյանը խոսեցին ներքին և արտաքին քաղաքականությունից:
Գնահատելով ներքաղաքական իրավիճակը Նարեկ Մանթաշյանը նշեց, որ Հայաստանի ներքաղաքական օրակարգը խառնիճաղանջ վիճակում է գտնվում, իսկ հանրությանը տված խոստումներն էլ չեն կատարվել. «Իշխանազավթման, իշխանափոխության օրերին կերակրված ստերի մի ողջ տրցակ կապված էր նրա հետ, որ հին իշխանությունները լավ չեն աշխատում, թալանել են, եկած նորերը պետք է փոխեն, պետք է բարեկեցիկ դառնա շարքային քաղաքացու կյանքը, փաստացի այս մեկ ու կես տարվա ընթացքում ի չիք դարձան, քաղաքացին սկսեց նկատել, որ իր կյանքում ոչինչ չի փոխվում»,- ասաց նա:
Նարեկ Մանթաշյանին զարմացնում է նաև իշխանության  առաջ քաշած «հների ու նորերի» բաժանումը, չէ՞ որ Նիկոլ Փաշինյանը քաղաքական գործունեություն է ծավալում շատ վաղուց, նաև այն իշխանության տարիներին, որոնց մերժելով՝ եկավ իշխանության: