Ապրիլյան պատերազմին մասնակցած տղաների կողմից միանշանակ չի ընդունվել Տավուշի գործողությունների մասնակիցներին պարգևատրելու որոշումը.«Փաստ»
Թերթի տեղեկություններով, այս պարգևատրումների մասին լուրը, մեղմ ասած, միանշանակ չի ընդունվել Ապրիլյան պատերազմին մասնակցած տղաների կողմից. խոսքն, իհարկե, բնավ տավուշյան գործողությունների մասնակից պարգևատրվողների արժանիության մասին չէ:
Մեր ունեցած տեղեկության համաձայն` նրանք առաջիկայում չեն պատրաստվում որևէ հստակ գործողությունների դիմել և քայլեր իրականացնել, այլ ընդամենը սպասում են Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի եզրափակիչ զեկույցի հրապարակմանը, որը նախատեսվում է ԱԺ ներկայացնել արդեն սեպտեմբերին։
Ի դեպ, մեր տեղեկություններով, քննիչ հանձնաժողովի զեկույցում օգոստոսին ինչ-ինչ փոփոխություններ են կատարվել, ինչը տրամագծորեն փոխել է զեկույցի ողջ բովանդակությունը»,-գրում է թերթը: