«Երևանն ու Թեհրանը սադրանք են պատրաստում Բաքվի դեմ»՝ ռազմական տեխնիկա տեղափոխելով Հայաստանի հետ սահման.Günaz TV
Իրանի հյուսիսում հեռարձակվող Günaz TV հեռուստաընկերության պանթյուրքական կայքը գրում է, որ իրանական բանակի հետախուզական ինքնաթիռները թռչել են Ադրբեջանի հետ սահմանի երկայնքով: Բացի դրանից, ըստ կայքի, Իրանը ծանր ռազմական տեխնիկա է տեղափոխում Հայաստանի ու Նախիջևանի հետ սահման:
Թեհրանից օդ բարձրացած ինքնաթիռը հատել է Կասպից ծովն ու մտել Արդաբիլ նահանգի հյուսիս, այնուհետև Ադրբեջանի սահմանից Հայաստանի ու Նախիջևանի սահմանային գոտիով թռչելով, վերադառնում Թեհրան:
Կայքը պնդում է, որ «միաժամանակ Հյուսիսային Ադրբեջանի (Ադրբեջանի Հանրապետություն, Իրանի պատմական Ատրպատական–Ադրբեջան շրջան, որի նկատմամբ Ադրբեջան պետությունը հավակնություններ ունի) և Հայաստանի սահմանների սահմանազատմանը, ինչպես նաև Զանգեզուրում (Սյունիք) Սև լճի տարածքում ադրբեջանական զորամասերի տեղակայմանը ի պատասխան Երևանն ու Թեհրանը փորձում են սադրանքի ենթարկել Ադրբեջանի ազգային անվտանգությունը»: