Որ ուժերը հնարավորություն ունեն անցնելու խորհրդարան. Տեսանյութ
Թեման՝ Ընթացող քարոզարշավ, գնահատականներ և հնարավոր զարգացումներ:
Արմեն Բադալյանի կարծիքով քանի որ քարոզարշավը կարճաժամկետ է, չի օգտագործվում տեխնոլոգիական ողջ բազան. «Ընտրական տեխնոլոգիաները շատ են, բայց մենք հիմանականում տեսնում ենք հանդիպումներ փակ դահլիճներում կամ հանրահավքների տեսքով և հեռուստատեսային քարոզարշավի եթերաժամեր։ Քարոզարշավը տեխնոլոգիական տեսակետից աղքատիկ է, բովանդակային տեսակետից նույնպես չէի ասի, որ բավական հաջող է և բավական շատ ագրեսիվություն կա»,- նշեց Արմեն Բադալյանը։
Վիգեն Հակոբյանի կարծիքով էլ «Հայաստան» դաշինքը շարժվում է ինքն իր ճանապարհով, ընդհանրապես ուշադրություն չի դարձնում իշխանության մեղադրանքներին, հահոյանքներին. «Սոցիոլոգների ուսումնասիրությամբ՝ իրենց ընտրարշավը բավական հաջող է ընթանում, դրա համար փորձում են չխրվել իշխանության կողմից թելադրվող օրակարգերի մեջ»-, ասաց Վիգեն Հակոբյանը, հավելելով, որ իշխանությունն էլ երկու թիրախների է ուշադրություն դարձնում՝ ամեն ինչում նախկիններն են մեղավոր և ընտրողներից հայցում է քվե, որ թավիշը փոխարինեն երկաթով։