Թուրքիայի պաշտպանության նախարարը մեղադրել է Հայաստանին՝ պահանջելով դադարեցնել «սադրանքները» .Թուրքիան միշտ Ադրբեջանի կողմից է
Նա նշել է, որ ինտենսիվ քննարկումներ են անցկացվում Ադրբեջանի ու Թուրքիայի ղեկավարների, ինչպես նաև պաշտպանության նախարարների մակարդակով։
«Երկրների ղեկավարներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ու Իլհամ Ալիևը, ինչպես նաև ես ու իմ գործընկեր Զաքիր Հասանովն ամենօրյա ռեժիմով շարունակում ենք շփումները։ Մենք ուշադիր հետևում ենք միջադեպերին, և մեր պահանջը նրանում է, որ Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը դադարեցնի սադրանքներն ու տարածաշրջան խաղաղություն գա»,- ասել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարարը՝ հավելելով, որ Ադրբեջանն ու Թուրքիան, իբր, բոլոր ջանքերը գործադրում են տարածաշրջանում խաղաղության ու բարեկեցության ապահովման համար։
«Հրադադարի ռեժիմի խախտումը ոչ մեկին օգուտ չի բերում։ Թուրքիան միշտ Ադրբեջանի կողմից է ու աջակցում է եղբայրական երկրին իր ճշմարիտ գործում։ Թող ոչ ոք չկասկածի, մենք, անկախ ամեն ինչից, կշարունակենք այդ աջակցությունը»,- ասել է Թուրքիայի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը։