Տեսանյութ. Տեխնիկաներին են խփել, կոնկրետ բանվորների վրա են կրակել. Թշնամին ակտիվանում է՝ հենց գործարանի տարածքում նկատում է շարժ
Ավելի վաղ Պաշտպանության նախարարությունն էր հայտնել, որ հունիսի 24-ին՝ ժամը 11:10-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Երասխում օտարերկրյա ներդրումներով կառուցվող գործարանում աշխատող տրակտորի ուղղությամբ:
Բնակչի փոխանցմամբ՝ կրակոցները տեւել են մոտ 30 րոպե՝ 11։00-11։30-ի սահմաններում՝ վստահեցնելով, որ գյուղում նորմալ է խուչապ չկա։ Թշնամին ակտիվանում է՝ հենց գործարանի տարածքում նկատում է շարժ, իսկ նախորդ երկու օրերի լռությունը հենց դրանով է պայմանավորված եղել, գործարանի տարածքում աշխատանքներ չեն կատարվել։
«Տասնմեկից մինչև տասնմեկանց կես կրակում էին՝ կես ժամ։ Գործարանի աշիատանքները կանգնեցին։ Հենց աշխատանքները վերսկսվում են իրենք կրակում են։ Նախորդ երկու օրերին շինարարական աշխատանքներ չեն եղել»,- ասել է նա։