Խոշոր վթար է տեղի ունեցել Երևան-Սևան ավտոճանապարհին. վիրավոր վարորդը եղել է ոչ սթափ
Փետրվարի 27-ին, ժամը 22:42-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ Սևանի ՃՈ հենակետի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ:
Պարզվել է, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 47-րդ կմ-ին «Volvo» մակնիշի կցորդիչով բեռնատարի վարորդը 69-ամյա Մակեդոն Մարգարյանը իր վարած Volvo մակնիշի կցորդիչով բեռնատարով, որը բարձված է եղել 22 տոննա մայոնեզով, բախվել է ճանապարհի բաժանարար արգելապատնեշին և կողաշրջվել` մասամբ փակելով ճանապարհի երթևեկությունը. առկա է վառելիքի արտահոսք:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ վարորդը բեռնատարից դուրս է բերվել տեղի ուժերով և հոսպիտալացվել բժշկական կենտրոն, որտեղ ստանալով համապատասխան բուժօգնություն՝ դուրս է գրվել:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության, եղել է ոչ սթափ՝ խմածության ամենաբարձր աստիճան:
Վթարի փաստով Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: