Երևան-Մեղրի ճանապարհին բախվել են «VAZ» և «KIA» մակնիշների ավտոմեքենաները, 1 մարդ մաhացել է, 3-ը՝ հոսպիտալացվել են          Բոլորիցդ հրապարակային հայցում եմ ներողություն և հայտարարում, որ վայր եմ դնում ԱԺ պատգամավորի մանդատս       Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը
Եթե ընդդիմությունից որևէ մեկն ինձանից շատ ձայն հավաքի, ես միանալու եմ նրան, ես շատ ձայներ հավաքեցի ու այդ սկզբունքը չկիրառեն, ուրեմն ՔՊ-ի հետ համագործակցում են
Եթե ընդդիմությունից որևէ մեկն ինձանից շատ ձայն հավաքի, ես միանալու եմ նրան, ես շատ ձայներ հավաքեցի ու այդ սկզբունքը չկիրառեն, ուրեմն ՔՊ-ի հետ համագործակցում ենԵս երբեք ոչ ծախվել եմ և ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ, թեկուզ ոտքս ու ձեռքս էլ կտրվի, ինձ համար ամենաբարձրը դա ՀՀ-ն է և հայ ժողովուրդը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կոմունիստական կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու, Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը:
Նա շեշտեց, որ բարձրաձայնել է՝ եթե ընդդիմությունից որևէ մեկն իրենից շատ ձայն հավաքի, միանշանակ ինքը միանալու է նրանց: «Իսկ եթե ես շատ ձայներ հավաքեցի, ուրեմն այդ սկզբունքը պետք է կիրառեն, ով չհամաձայնեց, ուրեմն ՔՊ-ի հետ համագործակցում է»,- ասաց նա:
Դիտարկմանը՝ 2018-ին չգիտեիք, որ դավաճան են, նա ասաց. «2018 թվականին, որ ասում էի՝ քա՛յլ արա, մերժի՛ր Սերժին, շատ ճիշտ եմ արել, չէի ուզում, որ այդ իշխանությունը մնար երկրի ղեկին և չգիտեի, որ այդ օրվա իշխանությունը բերել է այսօրվա ՔՊ-ին ու Նիկոլին: Չէի պատկերացնում, որ երկուսն իրար հետ համագործակցված աշխատում էին, եթե իմանայի ուրիշ ձև կանեի»: