Բրյուսելը Վրաստանի հետ հարաբերություններում երկխոսության փոխարեն ընտրել է ճնշումը          Կոմիտաս-Փափազյան խաչմերուկում վրաերթի է ենթարկվել պարեկ, տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն       ՀՀ երկաթուղիները ՌԴ-ից այլ երկրի հանձնելու դեպքում համակարգը կարող է «մեկ գիշերում փլուզվել»
Քիչ առաջ Գորայք ներխուժեցին ԱԱԾ և ոստիկանության պետերի մեքենաները՝ այլոց ուղեկցությամբ.Եռաբլուրից հետո փորձում է գրավել Սյունիքը
Սյունիքում եմ։ Քիչ առաջ Գորայք ներխուժեցին ԱԱԾ և ոստիկանության պետերի մեքենաները՝ այլոց ուղեկցությամբ։ Մարտական խնդիրը պարզ է՝ վերախմբավորել ուժերը և ապահովել կապիտուլյանտի «հակահարձակումը»։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը։
«Սյունիքում եմ։ Քիչ առաջ Գորայք ներխուժեցին ԱԱԾ և ոստիկանության պետերի մեքենաները՝ այլոց ուղեկցությամբ։ Մարտական խնդիրը պարզ է՝ վերախմբավորել ուժերը և ապահովել կապիտուլյանտի «հակահարձակումը»։ Սա օկուպացիոն վարչակարգի էթոս է։ Եռաբլուրից հետո կապիտուլյանտը փորձում է գրավել Սյունիքը։ Եռաբլուրն ու Սյունիքը նրանից զատ ցանկանում են գրավել նաև թուրքերը։ Հետևաբար՝ գործ ունենք թուրքական օկուպացիոն վարչակարգի հետ։ Իսկ թուրքերի ճակատագիրը Հայկական լեռնաշխարհում մեկն է լինելու՝ ոչնչացում»,- գրել է Էլբակյանը։