Ես ասել եմ, որ իմ հայ ժողովրդի մեջ չունեմ թշնամի, Ես հանուն ճշմարտության եմ ապրում, բոլորն ինձ գիտեն          Մեզ տրված քվեները չենք փոշիացնելու, այն ծառայելու է Գյումրուն ու բոլոր գյումրեցիներին       Զելենսկին ցանկանում է դառնալ ՆԱՏՕ-ի անդամ, բայց նա հասկանում է, որ երբեք չի դառնա ՆԱՏՕ-ի անդամ
Տեսանյութ.Պետք չէ Ադրբեջանի արհեստական հաղթանակը վերածել իրական հաղթանակի
Տեսանյութ.Պետք չէ Ադրբեջանի արհեստական հաղթանակը վերածել իրական հաղթանակի«Հայացք» մամուլի ակումբում քաղաքագիտության դոկտոր, ԱԺԲ խորհրդի անդամ Հայկ Մարտիրոսյանը խոսեց ներկայիս Հայաստանյան և արտաքին իրավիճակների շուրջ:
Հայկ Մարտիրոսյանը նշեց, որ Հայաստանում ամենամեծ խնդիրը այն է, որ արհեստական պարտությունից հետո պարտությունը դարձվում է հարատև և շարունակական. «Պետք չէր Ադրբեջանի արհեստական հաղթանակը վերածել իրական հաղթանակի: Մեր բանակի մարտիկների կոտորումից, պարտությունից հետո պետք է թշնամանքը շարունակվեր թշնամու հանդեպ, յուրաքանչյուր նորմալ իրեն հարգող երկիր, որ կողմնակից է  արդարությանը, պետք է ոտքի կանգնելու, թշնամուն վնասելու մասին մտածեր, մինչդեռ ՀՀ-ում տեղի է ունենում հակառակը, առաջ են մղվում թշնամու շահերը: Երկրի ռեժիմն ամեն ինչ անում է, որ թշնամին եռակի, քառակի հաղթանակներ արձանագրի մարտադաշտից դուրս: 1990-ականների արցախյան պատերազմը ցույց տվեց, որ ռազմական գործողություններում հաղթանակը դեռ չի նշանակում հաղթանակ. այն հեշտությամբ կարող է պարտության վերածվել: Տեսանք՝ մեզ հետ ինչ տեղի ունեցավ»,- ասաց Հայկ Մարտիրոսյանը: