Հայաստանը պետք է ամբողջովին գիտակցի տարածաշրջանում փոփոխված աշխարհաքաղաքական իրողությունը, պատրաստ ենք բանակցություններ սկսել Երևանի հետ
«Ադրբեջանը պատրաստ է բանակցություններ սկսել Հայաստանի հետ խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման մասին: Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև վերջնական խաղաղությունը հարց է, որը բխում է հենց Հայաստանի շահերից: Իր կողմից Ադրբեջանը կշարունակի ջանքեր գործադրել՝ ուղղված խաղաղության և կայունության հաստատմանը տարածաշրջանում»,- ասել է Հաջիևը:
Վերջինս հավելել է, որ Բաքուն դրական է գնահատում Սոչիում նոյեմբերի 26-ին կայացած եռակողմ հանդիպման արդյուքները: «Վերջնական հայտարարության մեջ նշված կարծիքներն ու քննարկումների արդյունքները ցույց են տալիս, որ դրական դինամիկա կա մեր նպատակների իրագործման հարցում: Միևնույն ժամանակ Հայաստանը պետք է ամբողջովին գիտակցի տարածաշրջանում փոփոխված աշխարհաքաղաքական իրողությունը»,- հավելել է գործիչը: