Արդյո՞ք Բաքուն և Երևանը բռնցքամարտով կսկսեն վստահության մթնոլորտ կառուցել.Երևանում ադրբեջանցի բռնցքամարտիկների ելույթը մնում է կասկածի տակ
«Հավաքականի մարզչական շտաբի և մարզիկների հետ այդ հարցի մանրակրկիտ քննարկում տեղի կունենա, որից հետո վերջնական որոշում կկայացվի։ Մենք քայլեր կձեռնարկենք, որոնք օգտակար կլինեն մեր բռնցքամարտիկներին: Տղաները պատրաստ են հաղթել ցանկացածին և ցանկացած վայրում։ Վերջնական որոշումը կախված կլինի բռնցքամարտիկներից և մարզիչներից»,- ասել է Բաբաևը:
Հիշեցնենք, որ բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունն այս տարի կանցկացվի Երևանում մայիսի 21-ից 31-ը։ 2009 թվականին ադրբեջանցի ձյուդոիստներն էին Երևանում մասնակցել ձյուդոյի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը։ Այնտեղ Էլմար Գասիմովը (100 կգ քաշային կարգ) ոսկե մեդալ էր նվաճել, և Հայաստանի մայրաքաղաքում հնչել էր Ադրբեջանի պետական օրհներգը և բարձրացվել էր դրոշը։