Հայաստանում երկրաշարժ է գրանցվել, զգացվել է Շիրակի և Լոռու մարզերում          Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը պետական ​​այցով կմեկնի Ադրբեջան       Հայտնաբերվել են Երևանում տղամարդու կյանքը դաժանությամբ խլած 4 անձինք, բոլորը եղել են նախկինում դատապարտված
Իրանի արտգործնախարարը կրկին հիշեցրել է Բայրամովին տարածաշրջանի սահմանների փոփոխության անթույլատրելիության մասին
Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը կրկին հիշեցրել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովին տարածաշրջանի սահմանների փոփոխության անթույլատրելիության մասին։ Այս մասին նա ասել է Նյու Յուրքում ՄԱԿ-ի ԳԱ շրջանակում։
Իրանի ԱԳՆ-ն հայտնել է, որ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել եւ մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների եւ կովկասյան տարածաշրջանի վերջին զարգացումների շուրջ։
Իրանի արտգործնախարարը դրական է գնահատել վերջին մեկ տարում երկու երկրների փոխադարձ այցերն ու պայմանավորվածությունները։
Նա նշել է կովկասյան տարածաշրջանում փոփոխությունների մասին որոշ զեկույցներ եւ ապացույցներ՝ հաստատելով Իրանի Իսլամական Հանրապետության հստակ դիրքորոշումը՝ բացահայտ եւ վճռական հակազդելու տարածաշրջանի աշխարհաքաղաքական քարտեզի եւ սահմանների ցանկացած փոփոխության:
Նա հերքել է տարածաշրջանում աշխարհաքաղաքական փոփոխությունների մասին պնդումները եւ նշել, որ իր երկիրը ձգտում է լուծել «Հայաստանի հետ տարածքային եւ սահմանային վեճերը տարածաշրջանային համագործակցության միջոցով»: