Տեսանյութ.Պարոն Աշոտյան, պարիկով եկել ես, որ ի՞նչ անես. Գորգիսյանը՝ Գրիգորյանին
«Ոնց որ բառացի նույն ելույթներն են` նույն տոնայնությամբ, նույն ինքնասիրահարված մոտեցմամբ»,– ասաց նա:
«Հարգելիներս, եթե ձեր նախագծին դեմ ենք, դա չի նշանակում պետական շահին դեմ ենք: Լավ, ժողովուրդն էլ եք դուք, պետությունն էլ եք դուք, պետական շահն էլ եք դուք, իշխանությունն էլ եք դուք: Բա հետո՞, Հյուսիսային Կորեա՞ ենք կառուցում: Տարրական երկխոսելու տարրական մշակույթ սովորելո՞ւ եք, ի վերջո: Այս ամբիոնը, այս շենքը գաղափարների բախման համար է, ոչ թե, եթե ինչ-որ մեկը ձեզ հետ համաձայն չէ, ուրեմն պետական շահին դեմ էՊետական շահն էլ եք դուք որոշում միանձնյա՞»,- ասաց նա։
Պատգամավորը, դիմելով իշխանություններին, ընդգծեց. «Մեր բոլոր ելույթները, քայլերը ուղղված են պետական շահին: Մենք այսօր էլ չենք ուզում, որ ժողովրդավարությունը հերթական հետքայլը անի, որովհետեւ դուք ձեր ամբարտավան ելույթներով ու կեցվածքով փորձելու եք ընդդիմությանը լռեցնել: Դուք հլը հասկացեք պետական շահը, նոր հետո խոսեք պետական շահից»,-ասաց Գեւորգ Գորգիսյանը: