Արամ Սարգսյանը՝ նորից տրոյական ձիու կերպարում. «Հրապարակ»          Քոչարյանի թիմից ովքեր ցուցակի առաջնային տեղերում կլինեն. «Հրապարակ»       Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել. «Ժողովուրդ»
Տեսանյութ. Առաջին երեխայի ծննդյան միանվագ նպաստը 6 անգամ կբարձրանա. Նիկոլ Փաշինյան
2020 թվականին մեկնարկելու են ծնելիության խրախուսման, երիտասարդ և երեխաներ ունեցող ընտանիքների աջակցության նոր ծրագրեր, որոնք կգործեն 2020 թվականի հուլիսի 1-ից: Այս մասին Կապանում ասուլիս ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«6 անգամ կբարձրանա առաջին երեխայի ծննդյան միանվագ նպաստը՝ 50 հազարից դառնալով 300 հազար դրամ: Երկրորդ երեխայի նպաստը կդառնա 300 հազար դրամ՝ նախկին 150 հազարի փոխարեն: 2020 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև երկու տարեկան երեխաների խնամքի նպաստի չափը 18 հազարի փոխարեն կլինի 26, 500 դրամ:
Ընդ որում, գյուղական բնակավայրերում բնակվող խնամողի համար 2020 թվականի հուլիսի 1-ից նախատեսվում է նշանակել հավելյալ խնամքի նպաստ՝ 26,500 դրամի չափով: Այսինքն, գյուղական բնակավայրերում բնակվող ու միաժամանակ վարձու աշխատող հանդիսացող ծնողը, ով գրանցված է որպես աշխատող, ընդհանուր առմամբ կստանա 53 հազար դրամ»,-ասաց վարչապետը: