ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերը չեն մտնում էլեկտրաէներգիայի սակագնի մեջ          Բաքվի ռազմական դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը»       Մեր Սուրբ Եկեղեցու դեմ տարատեսակ հարձակումների մտահոգություններով ալեկոծ են մեր հոգիները, խաղաղություն գտնենք մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսով
Այսուհետ ոստիկանությունում հարցաքննությունները կտեսաձայնագրվեն՝ հարցաքննվողին զերծ պահելով խոշտանգումներից
Կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն տվեց «Ոստիկանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծին:
Ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանը նշեց, որ նախագծի ընդունումը պայմանավորված է խոշտանգումների հնարավոր դեպքերի կանխարգելման և բացահայտման նպատակով, ոստիկանության ստորաբաժանումներում են տեսագրող և տեսաձայնագրող համակարգերի կիրառման իրավական հիմքերի ամրագրման անհրաժեշտությամբ։
Մասնավորապես, նախատեսվում է, որ ոստիկանության ստորաբաժանումների վարչական շենքերի մուտքերն ու ելքերը, հարցաքննության և հանցագործության մեջ կասկածվող անձանց հետ իրականացվող օպերատիվ հարցումների համար օգտագործվող տարածքները՝ աշխատասենյակները, կահավորել տեսաձայնագրող համակարգերով:
Նախագծի համաձայն՝ նախատեսված տեսագրությունները ոստիկանությունում կպահպանվեն 3 ամիս, իսկ տեսաձայնագրությունները՝ 2 տարի:
Համապատասխան տեսագրող ու տեսաձայնագրող համակարգերով պետք է կահավորված լինեն օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո  3 տարվա ընթացքում:
Նախագծի ընդունումը լրացուցիչ երաշխիք կհանդիսանա խոշտանգումների, անմարդկային կամ այլ վատ վերաբերմունքի հնարավոր դեպքերը կանխելու ու բացահայտելու համար: